O NAS


Od listopada 2017 roku Łódzkie Partnerstwo Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności zostało włączone jako zespół tematyczny do Centrum Innowacji Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego, którym kieruje dr hab. Inga Kuźma. 

Łódzkie Partnerstwo Pomocy Osobom Wykluczonym i Bezdomnym zawiązano z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi zimą 2014 r. (z dniem 04.03.2016 zmieniło swoją nazwę na Łódzkie Partnerstwo Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności). Jesteśmy organizacją parasolową, której celem jest sieciowania podmiotów, które pomagają w kryzysie bezdomności, w sytuacji ubóstwa i w kwestiach lokatorskich w Łodzi. Zrzeszamy instytucje pozarządowe (Fundacja Futhark, Towarzystwo im. św. Brata Alberta — Koło Łódzkie, Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków, Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Psychoterapii, IFMSA Polska, Stowarzyszenie "Bratnia Pomoc", Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata", Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej, Fundacja Świętej Rodziny) oraz publiczne (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Uniwersytet Łódzki, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji w Łodzi), a także grono społeczników i sympatyków naszej działalności. 

Nasza misją jest budowanie opartej na wiedzy wrażliwości na zjawiska bezdomności i wykluczenia. Naszą misję realizujemy poprzez działania:

— edukacyjne (np. prowadzenie warsztatów dla społeczności lokalnych, rad osiedli, grup aktywistów, studentów, itp.), 
— doradczo-konsultacyjne (np. w zakresie opracowania rekomendacji dla samorządu, stworzenia oferty wolontariatu pracowniczego dla firm, ofert sponsorskich dla organizacji pomocowych),
— akcyjne (związane z nagłaśnianiem i organizowaniem wydarzeń związanych z tematyką bezdomności i wykluczenia, np. przeglądy filmów, "żywe biblioteki"),
— pomocowe (m.in. przygotowanie i ekspozycja plakatu z listą placówek pomocowych).

Partnerstwo jest strukturą otwartą, demokratyczną, z jawnymi spotkaniami. Chętnie angażujemy się we współpracę z placówkami oświatowymi, przedsiębiorstwami, radami osiedli, etc. Służymy też wiedzą i możliwościami wsparcia (niefinansowego, np. przez nawiązanie kontaktu) inicjatyw związanych ze zwalczaniem stereotypów i mechanizmów przemocowych wymierzonych w osoby doświadczające marginalizacji społecznej, w tym bezdomności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz