DZIAŁANIA


Stworzyliśmy i prowadzimy od 2015 roku "Czystą Akcję", której celem jest zbieranie i dystrybuowanie do osób potrzebujących środków czystości oraz ciepłej odzieży (głównie bielizny, rajstop, skarpet ale także butów zimowych, kurtek, szalików, rękawiczek i czapek) w okresie zimowym na terenie miasta Łodzi. (XII.2015-III.2016; XI.2016-III.2017; XI.2017-III.2018).
Od drugiej edycji CzA prowadzona jest w ramach działalności w i dla ŁPP przez Fundację "W Człowieku Widzieć Brata".






Prowadzimy działalność wspierającą osoby wykluczone, bez domu lub zagrożone bezdomnością poprzez Skrzynkę "Domni—Bezdomni". Pomoc ta jest koordynowana przez dr Małgorzatę Kostrzyńską z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i angażuje studentki i studentów tego wydziału oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej jak i Instytutu Socjologii (kierunek: praca socjalna). Wolontariuszki i wolontariusze interesują się życiem osób biorących udział w akcji, nie oceniają; pomagają w pozyskaniu konkretnej pomocy (jak znalezienie pracy) i zaspokojeniu podstawowych potrzeb; wspierają także osoby wychodzące z bezdomności w spełnianiu marzeń.



Organizujemy interdyscyplinarne konferencje społeczno-badawcze oraz fora dyskusyjne dotyczące ważkich problemów, których doświadczają osoby wykluczone, a także ludzie zaangażowani w pomaganie im.

Wydajemy książki, których celem jest omawianie tematów trudnych, związanych z marginalizacją, wykluczeniem, bezdomnością oraz doświadczeniem praktyków pracujących w organizacjach pomocowych.
Chętnie zorganizujemy w Państwa siedzibie/ placówce/ społeczności szkolenia uwrażliwiające na tematykę bezdomności.



Organizujemy także wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym, których celem jest łączenie różnych środowisk.

Jesteśmy w stanie przygotować też projekt wolontariatu pracowniczego lub indywidualnego albo innych form wsparcia osób potrzebujących i łódzkich instytucji zajmujących się wsparciem osób wykluczonych i bezdomnych.





Rzecznictwo Mieszkalnictwa Wspieranego to jedno ze sztandarowych działań, które usiłujemy wprowadzić w ramach dobrych praktyk do polityki mieszkaniowej w Łodzi od początku naszego istnienia
Mieszkalnictwo wspierane jest skierowane szczególnie do osób wychodzących z bezdomności. Spełnia ono funkcję profilaktyczną w przypadku osób bezdomnością zagrożonych. Opiera się na pomocy dostosowanej do sytuacji indywidualnej, bazuje jednocześnie na współpracy i samodzielności, wymaga współdziałania jednostek miejskich z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszkami i wolontariuszami oraz lokalnego wsparcia ze strony gmin. Jest to rozwiązanie tańsze od schronisk i noclegowni, zgodne ze standardami oraz prawem jednostki do mieszkania. 





Zapraszamy do kontaktu z przewodniczącą Partnerstwa — Ingą Kuźmą (lodzkiepartnerstwopomocy@gmail.com).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz